Home  /  Case Studies  /  System importu danych maszfakture.pl

System importu danych maszfakture.pl

Elektroniczny obieg faktur pomiędzy kontrahentami oraz firmą a biurem rachunkowym z zaimplementowaną technologią OCR

GENEZA PROJEKTU

System maszfakture.pl powstał w oparciu o realną potrzebę znalezienia rozwiązania na czasochłonny proces obsługi faktur. Właściciele kilku powiązanych ze sobą spółek na etapie redukcji kosztów oraz niwelacji powtarzalnych czynności administracyjnych zauważyli, że jedna ta sama faktura przechodzi przez ręce kilku pracowników, którzy powielają schematyczny proces jej obsługi.

PROBLEM:

Powielanie tych samych czynności związanych z obsługą jednej, tej samej faktury. Powtarzalność dotyczyła nie tylko wielokrotnego przepisywania danych z faktury wewnątrz jednej firmy, ale również w środowisku zewnętrznym (u kontrahenta oraz w biurze rachunkowym). Standardowa, siedmioetapowa droga faktury wyglądała następująco:

 1. 1)   wystawienie faktury w programie handlowym firmy X;
 2. 2)   wydruk (lub przesłanie w formacie PDF) oraz dostarczenie faktury firmie Y;
 3. 3)   ręczne wprowadzenie danych z faktury do programu handlowego firmy Y;
 4. 4)   wydruk (lub przesłanie w formacie PDF) oraz dostarczenie faktury do księgowości firmy X;
 5. 5)   wydruk (lub przesłanie w formacie PDF) oraz dostarczenie faktury do księgowości firmy Y;
 6. 6)   ręczne wprowadzenie danych z faktury do programu księgowego w biurze rachunkowym obsługującym firmę X;
 7. 7)   ręczne wprowadzenie danych z faktury do programu księgowego w biurze rachunkowym obsługującym firmę Y.

Potrzeba

Redukcja czasu, kosztów oraz energii pracowników poświęcanych na nieefektywne powielane czynności administracyjne. Znalezienie, a w efekcie wdrożenie rozwiązania, które systemowo zminimalizuje siedmioetapową drogę jednej faktury do maksymalnie trzech kroków.

Opis rozwiązania

System maszfakture.pl pozwala na automatyczne lub kontrolowane (w zależności od indywidualnych ustawień programu) przesyłanie oraz importowanie faktur sprzedaży i zakupu do programów handlowych oraz księgowych. Aplikacja kompleksowo rozwiązuje problem ręcznego wprowadzania danych z faktur dzięki połączeniu kilku metod importu. Poprzez zastosowanie gotowych integracji z programami handlowymi i księgowymi, możliwość skanowania papierowych faktur kosztowych, funkcję odczytywania danych z faktur elektronicznych, możliwość importu dokumentów z plików JPK_VAT i JPK_FA, aplikacje mobilne na iOS’a i Androida oraz autorski moduł do wystawiania faktur osiągnięty został efekt synergii.

Rezultat

 1. 1)   oszczędność do 70% czasu pracy, który był dotychczas marnowany na ręczne wprowadzanie faktur kosztowych do systemów handlowych i księgowych;
 2. 2)   oszczędność kosztów związanych z dotychczasowym drukowaniem faktur oraz dostarczaniem ich do kontrahentów oraz księgowości pocztą (tradycyjną lub elektroniczną);
 3. 3)   eliminacja nieuniknionych błędów powstałych wskutek ręcznego, wielokrotnego przepisywania danych z faktur;
 4. 4)   eliminacja problemu związanego ze zgubionymi i/lub zniszczonymi fakturami papierowymi;
 5. 5)   zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych księgowych;
 6. 6)   łatwy i szybki dostęp do wszystkich faktur dla każdej ze stron;
 7. 7)   porządek w dokumentacji księgowej;
 8. 8)   ujednolicony system obiegu faktur oraz komunikacji z księgowością.

Technologia

Aplikacja desktopowa napisana w technologii .NET w języku C#, silnik graficzny WPF. System utrzymywany jest na platformie Azure. Model architektury systemu to klient – serwer oparty o usługi WCF. Program został napisany w powyższej technologii ze względu na mocno powiązane funkcjonalności ze środowiskiem Windows. Część webowa (dostępna wyłącznie dla klientów) napisana jest w PHP na frameworku Yii, strona www opiera się natomiast o silnik WordPress. System dopełnia zaimplementowana technologia OCR oraz aplikacje mobilne dostępne na iOS’a oraz Androida. System maszfakture.pl posiada gotowe integracje z producentami programów handlowych i księgowych: InsERT, Sage, Optima oraz Asseco Wapro.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z iDMK zadzwoń do nas, napisz lub skorzystaj z formularza poniżej. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej i pomóc Twojej firmie.

  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez IDMK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ul. Przemysłowa 2, 64-200 Wolsztyn), w celu marketingowym. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do ew. odwołania zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  marker-icon

  iDMK Sp. z o.o.
  ul. Przemysłowa 2
  64-200 Wolsztyn